Protezavimas

Modernios technologijos gali lengvai atkurti prarastą dantų struktūrą, spalvą ir pačius dantis, sugrąžinti kramtymo funkciją ir atkurti patrauklią estetinę išvaizdą. Šiandien protezavimas ir skausmingas gręžimas vienas kito nebepažįsta – procedūra praktiškai neskausminga. Pagamintas protezas atitinka aukščiausius kokybės, estetinius ir funkcinius reikalavimus.

Gydytojas ortopedas parinks galimus protezavimo variantus, šie variantai priklauso nuo dabartinės jūsų dantų būklę. Protezai gali būti įvairūs: metalo keramikos, cirkonio vainikėliai, porceliano laminatės, keramikiniai užklotai, išimami protezai, įvairūs lanko atraminiai ar užraktiniai protezai ir kt.

 

Protezas gali būtų išimamas arba fiksuotas.

Išimami protezai:

 • Plokštelė
 • Lanko atraminis protezas
Fiksuoti protezai:

 • Vainikėlis (karūnėlė)
 • Dantų protezų tiltas

Išimami protezai dažniausiai gaminami iš plastiko, tuo tarpu fiksuoti protezai gali būti pagaminti iš metalo keramikos, bemetalės keramikos ar cirkonio keramikos. Laikinas fiksuotas protezas tvirtinamas ant danties implanto gali būti pagamintas ir iš plastiko (iš plastic dažniausiai gaminami laikini protezai).

Svarbu nepamiršti, kad protezuoti dantys ar išimami protezai reikalauja priežiūros ir higienos taip, kaip ir mūsų pačių dantys.

Kokia yra procedūros eiga?

Konsultacijos metu padaroma rentgeno nuotrauka ir įvertinama, ar danties šakinis pakankamai sveika ir stipri, kad būtų galima atlikti protezavimą vainikėliu. Jei reikia, atliekamas endodontinį (šaknų kanalų) gydymas. Nuimami dantų atspaudai – pagal juos pagaminamos dantų karūnėlės, kuriomis atkuriamas dantis.

Protezavimas su TLK laiškais

Turite laiską iš Kauno teritorinių ligonių kasų?

Odontologijos klinika „Tavo šypsena“ dirba su Kauno teritorinemis ligonių kasomis (TLK). Taigi, jei pacientai įrašyti į laukiančiųjų dantų protezavimo paslaugų sąrašus, protezuosis klinikoje „Tavo šypsena“, teritorinės ligonių kasos kompensuos išlaidas iki 1222,20 Eur.

Dantų protezų medžiagos

Privalumai:

 • Žemesnė kaina. Tai pagrindinis kriterijus pasirenkant šią medžiagą.
 • Tikslumas. Liejant metalą galima pasiekti ypač preciziškai.
 • Tvirtumas. Patikimos ir tvirtos tarpinės tiltų dalys (galima naudoti didelėms sujungtoms konstrukcijoms, „pasagoms” – t.y. didelės apimties tiltams per visą apatinio ar viršutinio žandikaulio dantų lanką).
 • Užblokuoja tamsias dantų kultis – esant negyvam ir labai tamsiam danties pagrindui, tamsų danties atspalvį maskuoja tik dvi medžiagos – metalo keramika ir cirkonis (dėl savo matiškumo, t.y. jos yra neperšviečiamos).

Trūkumai:

 • Estetika. Metalo keramika estitškai nusileidžia bemetalei ar cirkonio keramikai. Metalo keramika yra neskaidri ir neperšviečiama ne taip kaip natūralus danties audinys. Taip pat metalo keramika pasižymi „pilkavimo efektu” prie kaklelio, tai priklauso nuo individualaus dantenų storio ir šaknies spalvos. Tokiais atvejais  storos dantenos ir neaukšta šypsenos linija (kai net ir labai  plačiai šypsantis viršutinė lūpa tiek nepakyla aukštyn, kad atsidengtų dantenos, o matosi tik baltoji danties dalis) maskuoja tiek medžiagos, šiuo atveju metalo keramikos estetinius minusus, tiek šaknų tamsumo problemas. Taigi tokioj situacijoj  dalis žmonių savo neprofesionalo akimis metalo keramiką toleruoja ir apibūdina kaip pakankamai estetišką medžiagą.
 • Metalo keramika tvirtumu nusileidžia pilno kontūro monolitiniam cirkoniui ir sąlyginai IPS e.max keramikai. Galimi metalo keramikos apdailos skilinėjimai, ypač senuose darbuose stebima keramikos atskilimų nuo metalinio karkaso. Taigi apdailinė keramika nėra labai tvirta, bet daugeliu atvejų pakankamo tvirtumo. Gydytojas įvertins apkrovas jūsų burnoje: paciento sąkandį, griežimo dantimis intensyvumą, nudilimo žymenis, buvusių restauracijų laikomumą. Ir pateiks optimaliausią gydymo variantą.
 • Danties šlifavimo dizainas. Metalo keramikai nuimama daugiau danties audinių lyginant su bemetale keramika, nes medžiaga technologiškai reikalauja didesnių storių.

Tai itin estetiški ir tvirti bemetalės keramikos gaminiai. Jų karkasas gaminamas iš cirkonio oksido, kuris padengimas specialiu porceliano sluoksniu. Vainikėliai yra ypatingai pralaidūs šviesai, tvirti, ilgaamžiai, atsparūs dėvėjimuisi ir, kadangi jose nėra metalo, biosuderinami – nealergizuojantys.

Galima protezuoti tiek priekinius, tiek šoninius dantis ir dantų grupes, nes tai ypač tvirtumo medžiaga.

Privalumai:

 • Estetiškumas;
 • Ypatingas tvirtumas ir atsparumas lūžiams;
 • Ilgaamžiškumas;
 • Cirkonio oksido keramika yra skaidresnė už metalo keramika, tačiau nėra peršviečiama ir gali paslėpti labai tamsius, negyvus ar dėmėtus dantis.
 • Biosuderinamumas – nesukelia alerginių reakcijų.

Trūkumai:

 • Didesnė kaina. Pvz., cirkonio oksido protezai apie 50 – 100 € brangesni už metalo keramika.

IPS e.max keramika – tai patentuota medžiaga iš ličio disilikato. E.max keramika pasižymi tvirtumo ir estetiškumu.

Šios medžiagos savybės:

 • IPS e.max ličio disilikatas ypač tvirta medžiaga.
 • Prašviečiamumas ir šviesos difuzijos savybės sukurtos atkartoti natūralų danties grožį ir „nematomas” restauracijas burnoje.
 • Biosuderinamumas – medžiaga burnos ertmėje nesukelia jokių nepageidaujamų reakcijų.

Trūkumai:

 • Medžiaga netinka tiltiniams protezams ir sujungtoms konstrukcijoms gaminti.
 • E.max keramika brangesnė už metalo keramiką.

Lauko špato keramika dar kitaip vadinama stiklo arba sluoksniuota keramika arba porceliano keramika.

Privalumai:

 • Tai pati estetiškiausia medžiaga atkūriant natūralų sveiko danties grožį.
 • Protezuojant su stiklo keramika galima išsaugoti maksimalų kiekį danties audinio – stiklo keramikos storumas tik 0,2-0,3 mm.

Trūkumai:

 • Įprastai stiklo keramika mažiau tvirta nei e.max ar cirkonio restauracijos. Tačiau, jeigu gaminama laminatė dančiui, kai likęs didelis nuosavo emalio kiekis, atliekamas teisingas šlifavimo dizainas, tai lauko špato keramikos (porceliano) laminatė sucementuota su danties emaliu gali būti tokia pat tvirta kaip ir kitos keramikos rūšys.

Šiai dienai odontologai vis rečiau renkasi lauko špato keramiką dėl mažesnio tvirtumo lyginant su IPS e.max ir cirkonio restauracijoms, tuo labiau, kad minėtos medžiagos beveik tiek pat estetiškos kaip ir stiklo keramika.

Kainos

Protezų ir protezavimo darbų kainas rasite kainoraštyje (spausti čia) 3-4 psl.

Nusprendėte protezuotis arba norite pasikonsultuoti su specialistu?

Užsiregistruokite konsultacijai klinikoje „Tavo šypsena“ internetu!

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).
Call Now Button