Dantų kanalų terapija

Endodontija

pulpa„Endo“ yra graikiškas žodis reiškiantis „vidus“, „odont“ – „dantis“. Endodontinis gydymas taikomas gydant danties vidinę dalį (šaknies kanalus). Endodontinis gydymas yra reikalingas, kuomet pulpa (nuotraukoje nuspalvinta raudonai; minkštoji danties dalis, kurioje susikaupę nervai, limfmazgiai ir kraujagyslės) yra paveikta uždegimo ar infekuota.

Priežastys ir simptomai

Uždegimas ar infekcija šaknies kanale gali kilti dėl įvairių priežasčių: gilus ėduonis, danties įtrūkimai ir įskilimai ir kt. Jei kilęs uždegimas ar infekcija negydomi, tuomet pradeda skaudėti dantį ar jis pradeda pūliuoti.

Ženklai, reikalaujantys endodontinio gydymo gali būti tokie: danties skausmas, besitęsiantis dantų jautrumas karščiui ar šalčiui, danties spalvos pakitimai, dantenų išbrinkimas, limfmazgių suaktyvėjimas. Tačiau kartais būna atvejų, kai nėra jokių simptomų. Tuomet tik atlikus apžiūrą, padarius rentgeno nuotraukas, galima pasakyti, ar reikia endodontinio gydymo.

Gydymas

Endodontai pašalina uždegimą ar infekciją, kruopščiai išvalydami šaknies kanalo vidų. Po kanalų išvalymo dantis yra užplombuojamas. Kitą kartą apsilankius pas endodontą Jums bus uždėta danties karūnėlė ar atliktas kitoks danties užtaisymas, po kurio dantis toliau funkcionuos taip pat kaip ir prieš endodontinį taisymą.

Endodontija.gydymas

Klausimai ir atsakymai

Naudojant modernią įrangą ir nuskausminamuosius, dauguma pacientų nesiskundžia skausmu ir procedūros metu jaučiasi patogiai. Kelias dienas po gydymo dantis gali būti šiek tiek jautresnis nei kiti, ypač tuo atveju jei jautėte skausmą prieš gydymą. Tačiau skausmą galima numalšinti vartojant endodonto paskirtus vaistus.

Neturėtumėte kąsti ar kramtyti toje burnos pusėje, kur yra pataisytas dantis, kol šis nėra iki galo sutvarkytas. Dantis gali sulūžti ar įskilti, todėl kaip galima greičiau susitarkite su savo endodontu, kad atliktų paskutines danties užtaisymo procedūras. Vėliau kaip įprasta valykitės dantis, naudokite tarpdančių siūlą, dantų skalavimo skystį.

Ne. Atlikti tyrimai parodė, kad ligų įvairovė ir skaičius nepriklauso nuo to, ar žmogui buvo atliktas endodontinis dantų taisymas, ar ne. Be to, buvo įrodyta, kad žmonės turintys dantis su taisytais dantų kanalais nėra daugiau linkę susirgti įvairiomis ligomis, nei tie, kuriems nebuvo atliktas dantų kanalų taisymas.

Šaknies kanalo valymas + formavimas
26 €

Apsilankykite pas mus ir sužinokite viską apie savo dantų būklę

Šaknies kanalo plombavimas
26 €

Rezervuokite vizitacijos laiką

Manote, kad sergate endodontine liga?

Leiskite tai nustatyti specialistui.

Call Now Button