Plombavimas

Kas tai?

Estetinis dantų plombavimas – tai procedūra, kurios metu yra atkuriamas pažeisti danties audiniai, pašalinant pažeistus audinius ir juos atstatant šiuolaikinėmis kompozicinėmis medžiagomis. Estetinio plombavimo būdu dantys atkuriami sluoksniais, artimais natūraliai danties anatomijai. Taip sukuriama natūralus danties vaizdas: spalva ir skaidrumas, forma ir individualūs danties bruožai. Taip įvairūs nuskilę, nedailūs dantys, tampa tiesiog tobulais.

Kada atliekamas estetinis plombavimas

Pirmiausia, estetinį plombavimą verta atlikti tuomet, kai dantys yra pažeisti karieso, suirę. Tokie dantys dažniausiai yra netolygūs, prastai atrodo bei yra pažeisti ligų, tad dantį atstatyti gali būtent estetinio plombavimo procedūra.

 

Taip pat, estetinis plombavimas yra rekomenduojamas natūralią spalvą pakeitusiems dantims. Jei dantys yra pageltę ar papilkėję, tai tikrai neatrodo gražiai, priverčia nepatogiai jaustis dėl baltumą praradusių dantų, o estetinis plombavimas gali šią situaciją pakeisti ir grąžinti grožį dantims, praradusiems natūralią spalvą.

 

Estetinis plombavimas naudojamas ir atsiradusiems tarpams tarp dantų šalinti. Tokie tarpai tikriausiai yra nedideli, tačiau jie ryškiai matomi, kas gali sukelti žmogui diskomfortą. Estetinis plombavimas lengvai sutvarko šią problemą.

Estetinio plombavimo pranašumai:

  • tausoja dantis. Estetinis plombavimas atliekamas siekiant išsaugoti kuo didesnę danties audinių dalį;
  • greitas rezultatas. Estetinio plombavimo procedūra atliekama vieno vizito metu, trunka tik apie 1-2 val.;
  • neskausminga procedūra. Estetinio plombavimo procedūros metu Jūs praktiškai nejusite jokio skausmo;
  • taupo pinigus. Estetinis plombavimas kainuoja pigiau nei protezavimas, implantacija ar dantų tiesinimas breketais.

Klausimai atsakymai

Plomba gali tarnauti ir 10 metų. Tačiau vertėtų nepamiršti, kad plomba laikui bėgant keičia spalvą, gali aptrupėti. Todėl norint ilgiau išsaugoti plombavimo metu pasiektus rezultatus, pacientams kas 1,5 metų rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją – odontologą, taip pat rekomenduojama reguliariai atlikti burnos higieną (kaip ir visiems pacientams). Taip pat estetiškai plombuotų dantų poliravimą.

Kartais gydytojas – odontologas, įvertinęs paciento burnos būklę, gali rekomenduoti atsisakyti estetinio dantų plombavimo. Dažniausiai estetinis plombavimas nerekomenduojamas, kai: pacientui diagnozuojamos periodonto ligos; pacientas, kuris turi savus sveikus ir gražius dantis, estetiniu plombavimu nori tik pagerinti bendrą vaizdą; alternatyvūs gydymo būdai gali būti tinkamesni paciento problemai išspręsti (pavyzdžiui: tarpeliui tarp dantų panaikinti gali būti rekomenduojamas ortodontinis gydymas, dantų spalvos pakeitimui – balinimas ir t.t.).

Estetinio plombavimo alternatyvos priklauso nuo to, kokią problemą siekiama išspręsti.

Stipriai pažeistus karieso dantis patartina protezuoti.

Gelsvą ar pilkšvą atspalvį turinčius dantis galima balinti.

Nuskilusius, įskilusius ar trumpus dantis galima pakoreguoti dantų laminatėmis.

Kreivai išdygusius dantis ar tarpelius, esančius tarp dantų, galima pakoreguoti ortodontiniu gydymu.

Nepažeidžia. Priešingai, tik pagerina bendrą estetinį vaizdą, per tam tikrą laiką pakitusį dėl vartojamų produktų daromos įtakos. Rekomenduojame kas pusę metų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, taip pat estetiškai plombuotų dantų poliravimą (t. y. atnaujinti paviršiaus blizgesį).

Po procedūros privalu laikytis įprastų burnos higienos taisyklių, tačiau reikėtų nenaudoti labai kietų dantų šepetėlių ar dantų pastų, turinčių šveičiamųjų (abrazyvinių) dalelių. Šios priemonės nutrins estetiškai plombuoto danties paviršių ir jis praras blizgesį. Rekomenduojama 2 kartus per metus atlikti profesionalią burnos ertmės higieną taip pat estetiškai plombuotų dantų poliravimą, kad paviršius išliktų blizgus.

Domitės estetiniu plombavimu?

Call Now Button